Narlıdere dell bilgisayar servisi

Narlıdere Dell Bilgisayar
Narlıdere Dell Bilgisayar Servis

15 yıllık deneyim ve bilgi birikimi ile siz müşterilerimize yapılan onarım ve değişen parça yada parçalara garanti verme esasına dayalı hizmet vermekteyiz.

Teknik servisimize teslim edilen notebooklarınız, öncelikle Ücretsiz Arıza Tespiti yapıldıktan sonra, sizler ile telefon irtibatı kurularak bilgilendirme yapılmaktadır.

Onarım işlemini, vereceğimiz garanti süresini ve ücretini kabul etmeniz durumunda onarım başlayacaktır.
Onarımı kabul etmemeniz durumunda herhangi bir ücreti olmadan cihaz iade olarak teknik servisimizden teslim almanızı bekleyecektir.

ONAY ALINMADAN HİÇBİR İŞLEM YAPILMAZ

Konularında uzman teknik servis personelleri ile verilen tüm hizmetler garantili olarak yapılmaktadır.
Model gözetmeksizin onarım yapılmaktadır. Dell notebook adaptör ve bataryaları stoktan hemen teslim imkanı bulunmaktadır.

Ücretsiz arıza tespit işlemleri ile kısa süre içerisinde bilgisayarlarınızın arızaları hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlıyoruz.

Narlıdere dell bilgisayar telefonlarımız 0232.441 52 58 ve 0507.540 70 70

Notebook Arıza Genel bilgilendirme;

Dell Adaptör (şarj)

Dell Adaptör İzmir

Dell Adaptör

Dell notebook şarj adaptörleri stoklarımızda mevcut olup,
doğru voltaj ve amper değerleri ile müşterilerimize adres teslimatı yada teknik servisimizden bizzat teslim alarak işlem yapılmaktadır.

Değişken amperaj ve voltajları olan adaptörler için teknik servis birimi ile irtibat kurunuz.
Laptop-Notebook (Diz Üstü) Bilgisayar Nedir?

Yaşamımızın vazgeçilmezi haline gelen laptoplar, artık ilk okul sıralarından itibaren hayatımıza sokmak zorunda olduğumuz cihazlar haline gelmiştir.

Eğitimden sağlığa iş dünyasından eğlenceye kadar konunun tek hakimi bilgisayar teknolojileridir artık hayatımızda.Laptoplar taşınabilir olması ve kullanım kolaylıkları nedeni ile masa üstü bilgisayar kullanımını hızla düşürürerek tablet sektörünün de doğmasını sağlamıştır

Dizüstü bilgisayarlar arasında en çok tercih edilen markalar Acer, Dell, Asus, Toshiba, Hp, Apple’dır.

Notebookları oluşturan ekipmanları kısaca tanıyalım;

Chipset : Chipsetlere bilgisayarın kontrol mekanizmalarıdır. Tüm çevre birimleri chipsetler tarafından yönetilir. Chipsetler iki bölümden oluşmaktadır. Bunlar kuzey ve güney köprüsüdür. Kuzey köprüsü ekran kartı slotu,ram ve mikro işlemciyi kontrol eder. Güney köprüsü IDE,USB,PCI,anakart üzerindeki yani onboard ses, BIOS gibi çevre birimlerini yönetir.

İşlemci: İşlemci bilgisayarın beynidir.Konusu basit olarak anlatmak gerekirse işlemci bilgisayar üzerinde yaptığımız herşeyin uğradığı yerdir.

Ekran Kartı: Ekran kartı bilgisayarın yaptığı işlemlerin sonuçlarını monitörlere yada projeksiyon cihazlarına aktaran bizim görebilmemizi sağlayan bir bileşendir. Paylaşımsız olması kesinlikle tavsiye edilir. Ekran kartının performans açısından en yükseği tercih sebebidir.

Sistem Belleği: Bilgisayardaki bilgilerin geçiçi olarak tutulduğu bir birimdir. Sabit sürücü ve RAM temel olarak aynı bilgileri saklarlar ancak işlemcinin RAM‘deki bilgilere erişme ve işleme hızı sabit sürücüdeki bilgilere erişme ve işleme hızından daha büyüktür.

Sabit Disk Kapasitesi: Sabit disk bilgisayarın herhangi bir anda gereksinim duyduğu bilgileri geçici olarak RAM‘e yazılıp oradan okurken ise sabit sürücüde tutulur. Mümkün olduğu kadarda yüksek depolama alanı olan sabit diskimiz olması tercih sebebidir.

Optik Sürücü: DVD RW günümüzde çok fazla kullanılırken flash disklerin kullanımları arttığı için optik sürücülerin kullanımları düşmektedir.

İrtibat : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070
Narlıdere dell bilgisayar servisi İzmir EDK Bilgisayar kuruluşudur.

Konuşmayı Başlat
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button