Dell Laptop Açılmıyor Sorunu Çözümü

Dell Laptop Açılmıyor Sorunu Çözümü

Dell laptop yada geneş laptop markalarında açılmama sorunu birçok sorun nedeniyle yaşanabilmektedir.Dell laptop genel modelleri özelinde ise farklı bir sorun nedeni ile laptop açımlamazlık yapmaz.Tüm notebook modelleri için geçerlidir.

Dell Laptop Açılmıyor durumunda kontrol edilmesi gerekenler;

Dell Laptop Açılmıyor Sorunu Çözümü
Dell Laptop Açılmıyor Sorunu Çözümü

Dell Laptop elektrik sorunu nedeni ile açılmaması (Dell Laptop Adaptör Sorunu)

En sık karşılaşılan notebook açılmamasına neden olan durumdur.Laptop için kullanılan adaptörde yaşanılan arıza nedeni ile voltaj bilgisayara iletilemez ve laptop açılmaz.
İlk başta kontrol edilmesi gereken ekipmandır laptop adaptörleri.Var ise adaptörün üzerinde bulunana led ışığın yanıyor olması yada Dell notebook a bağlandığında notebook üzerindeki batarya şarj ışığının yanması, çalışırlığı hakkında ön fikir verebilir.

Dell Laptop Adapatör Giriş Soket Arızası

Laptop a bağlanan Dell adaptörün giriş kısmında yada laptop giriş soket kısmında oluşan kırılma, kopma yada deformasyon nedeni ile laptop soket temassızlığı olabilir. Notebbok adaptör giriş soketine takıldıktan sonra yavaş hareketlerle farklı yönlere hareket ettirilmesi, Dell adaptör girişi, yada laptop soket kısmında ki arıza hakkında ön fikir verebilir.

Dell Laptop Anakart Arızası

Dell laptop anakart arızası nedeni ile laptop anakart üzerinde bulunan entegrelerde yada voltaj dağıtımı yada iletimini sağlayan yapılarda hasar oluşması. Bu tip bir Dell anakart arızasında, laptop anakart onarım yada değişim gibi çözüm yolları ile sonuca varılabilir.

Dell Laptop Pil Arızası

izmir dell bayi müşteri hizmetleriDell laptoplarda ve genel marka laptoplarda pil arızaları laptop ların açılmamasına neden olabilir.Laptop pil statik birikmesi yada elektronik devre arızaları voltaj geçişini engeller ve laptopların açılmamasına neden olablir.
Bu tip Dell batarya arızası nedeni ile açılmama durumunda, eğer notebook pili kasadan çıkarılabilir bir model ise çıkarılarak daha sonrasında adaptör bağlantısı yapıldıktan sonra laptop açılmasını denemek olası Dell laptop açılmama konusunda arıza tespitine yardımcı olur.
Eğer ki notebook kasasına gömülü yapıda bir Dell laptop modeli ise servis desteği almalısınız.Ev ortamında yapılacak müdahaleler dönüşü olmayan arızalara sebebiyet verebilmektedir.

Dell laptop açılmıyor durumu ile karşılaşan kullanıcılar, laptop u servise getirmeden önce teknik servis personelimizden telefon desteği alarak, ev yada iş yeri ortamında yapılabilecekler konusunda ücretsiz destek alabilecektir. 0 232 441 5258 yada 0 507 540 7070 numaralı telefon hatları üzerinden irtibat kurabilirsiniz.

İrtibat : 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070
Dell Laptop Servis İzmir EDK Bilgisayar kuruluşudur.

Konuşmayı Başlat
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button