Adaptör giriş soketi

sarj-soket-girisi
Notebook adaptör şarj soketi

Adaptör giriş soketi arızaları, dışarıdan alınan bir darbe yada notebook yanlış adaptör voltajına maruz kalması gibi başlıca sebepler ile arıza durumuna geçer.Aşırı ısınma ve notebook çalışmaması gibi konularda arıza tespiti sağlanır.

Sorunun çözümü adaptör şarj soketinin değişimi yada onarımı ile sağlanmaktadır.İhmal edilmemesi gereken bir notebook arızası olup, alev alma riskine kadar gidebilmektedir.

Adaptör kullanımına dışarıdan gelen darbeler gibi başlıca nedenlere dikkat edilmeli ve elektrik voltajının notebook aksamına ilk giriş noktası olduğu unutulmamalıdır.

Detaylı bilgi ve onarım talebi için 0 232 441 5258 – 0 507 540 7070 numaralı telefonlardan teknik servise ulaşabilirsiniz.

Notebook adaptörleri hakkında bilgilendirme;

Notebook AC adaptör; şebekeden aldığı AC besleme değerlerini notebookun DC çalışma değerlerine çeviren bir komponenttir. Adaptörün gücünü, çıkış gerilim (Volt) ve akım (Amper) değerlerinin çarpımı ile elde edilen Watt (W) birimi ifade eder (Örnek: 19V 3.6A bir adaptör, 19V x 3.6A = 64.9W). Adaptörün çıkış (Output) Volt ve Amper değerleri adaptörün üzerinde genellikle yazılı olur. Bu değerler aynı zamanda notebookun arkasında da giriş değerleri (Input) olarak genellikle yazılı olur.

Adaptör talebinde bulunacağınız notebookun orijinal adaptörünün parça kodunu (adaptörün üzerinde yazılı olur) ya da Volt ve Amper değerlerini bilmiyorsanız notebookun arkasında yazan Volt ve Amper değerlerine (input), ya da orijinal adaptörünüzün üzerinde yazan Volt ve Amper değerlerine (output) bakıp listeden uygun ürünü bulunuz.

Listedeki tüm adaptörlerin, belirtilen değerlere göre +/- 1 Volt ve +0.5 Amper desteği olduğunu dikkate alınız. Adaptörün Amper değerinin notebookun Amper değerinden yüksek olmasının notebookunuza bir zararı yoktur. Ancak adaptörün Voltaj değeri notebookun Voltaj değerinden min. +/- 2 Volt sapma gösterirse notebookunuz zarar görebilir. Adaptörün Amper değeri notebookun Amper değerinden -1 Amper sapma gösterirse notebook zarar görmez ancak bataryanın şarj olması mümkün olmayabilir veya adaptör aşırı ısınıp yanabilir.

Konuşmayı Başlat
1
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button